Мій сайт Вівторок, 21.05.2019, 18:53
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


ВИДАТНІ ВІТЧИЗНЯНІ І ЗАРУБІЖНІ УЧЕНІ
ЩО ВНЕСЛИ ІСТОТНИЙ ВНЕСОК ДО РОЗВИТКУ І СТАНОВЛЕННЯ ІНФОРМАТИКИ

 

 

 

Інформатика - наука про загальні властивості і закономірності інформації, а також методи її пошуку, передачі, зберігання, обробки і використання в різних сферах діяльності людини. Як наука сформувалася в результаті появи ЕОМ. Включає теорію кодування інформації, розробку методів і мов програмування, математичну теорію процесів передачі і обробки інформації.

 

У розвитку обчислювальної техніки звично виділяють декілька поколінь ЕОМ: на електронних лампах (40-ві-початок 50-х років), дискретних напівпровідникових приладах (середина 50-х-60-ті роки), інтегральних мікросхемах (в середині 60-х років).

 

Історія комп'ютера тісним чином пов'язана із спробами людини, полегшити автоматизувати великі об'єми обчислень. Навіть прості арифметичні операції із великими числами скрутні для людського мозку. Тому вже у старовині з'явився простий рахунковий пристрій-абак. У сімнадцятому столітті була винайдена логарифмічна лінійка, що полегшує складні математичні розрахунки.

 

 
 


Джордж Буль

Англійський математик і логік, один з основоположників математичної логіки. Розробив алгебру логіки (булеву алгебру) ("Дослідження законів мислення", 1854), основу функціонування цифрових комп'ютерів.

 
Читати повний текст -->>
 

 Блез Паскаль

(1623 - 1662)

У 1641 році французький  математик Блез Паськаль, коли йому було 18 років, він винайшов рахункову машину - "бабусю" сучасних арифмометрів. Заздалегідь він побудував 50 моделей. Кожна наступна була досконалішою за попереднью. У 1642 році французький  математик Блез Паськаль сконструйовував рахунковий пристрій|, щоб полегшити працю свого батька - податкового інспектора, якому доводилося  проводити немало складних обчислень. Пристрій Паськаля "умів" тільки додавати і віднімати.

 
Читати повний текст -->>


 


Фото немає

 

Шарль Ксавьє Томас де Кольмар
(1785-1870), французький підприємець, творець першого комерційного арифмометра.
У 1820 році Тома створив арифмометр, заснований на принципі калькулятора Лейбніца, здатного проводити множення і ділення. По своїх можливостях арифмометр перевершував всі відомі у той час машини, оскільки міг оперувати тридцатизначнимі числами. Хоча Тома отримав патент на свій арифмометр в тому ж році, перші арифмометри з'явилися у продажу лише на початку 1840-х років. Томи де Кольмар не був простим механіком, вимушеним проводити і продавати арифмометри ради прожитку. Він був військовим чиновником під час іспанської і португальської кампаній 1809-13 років, перш ніж вирішив зайнятися абсолютно новим бізнесом, якому присвятив все життя, що залишилося.

 

Читати повний текст -->>

 

 

 

Чарльз Бебідж

(1791-1871)
Чарльз Беббідж проявив свій талант математика і винахідника дуже широко. Перелік всіх новацій, запропонованих ученим, вийде досить довгим, проте як приклад можна згадати, що саме Беббіджу належать такі ідеї, як установка в потягах «чорних ящиків» для реєстрації обставин аварії, перехід до використання енергії морських приливів після вичерпання вугільних ресурсів країни, а також вивчення погодних умов минулих років по вигляду річних кілець на зрізі дерева. Окрім серйозних занять математикою, що супроводжувалися рядом помітних теоретичних робіт і керівництвом кафедрою в Кембріджі, учений усе життя пристрасно захоплювався різного роду ключами-замками, шифрами і механічними ляльками.

 Читати повний текст -->>

 

 
 


 Герман Холевріт

У 1888 американський інженер Герман Холлеріт сконструював першу електромеханічну рахункову машину. А діло було так. Батьки Германа були вихідцями з Німеччини, в 1848 році вони покинули батьківщину, рятуючись від кошмару, який запанував в країні завдяки старанням революційних мас. Дванадцять довгих років пішло у них на будівництво будинку до Буффало, пошуку гідної роботи і виробництва на світло сина. Хлопчик вийшов на славу, а сама дата народження - 29 лютого 1860 року - обіцяла йому життя, насичене неабиякими подіями.

 Читати повний текст -->>

 

 

Електронно механічна машина  "МАРК-1"

«Марк-1» був заснований на використанні електромеханічних реле і оперував десятковими числами, закодованими на перфострічці. Машина могла маніпулювати числами довгої до 23 розрядів. Для перемножування двох 23-розрядних чисел їй було необхідно 4 секунди.

 Читати повний текст -->> 

 

 

 


Створення транзистора

Машини на електронних лампах працювали істотно швидше, але самі електронні лампи часто виходили з ладу. Для їх заміни в 1947 американці Джон Бардін, Уолтер Браттейн і Уїльям Бредфорд Шоклі  запропонували використовувати винайдені ними стабільні перемикальні напівпровідникові елементи-транзистори.

 Читати повний текст -->>

 


 

Електронно обчислювальна машина М-1
Тепер прийшла черга розповісти і про наших з вами співвітчизниках, тим більше що вони теж внесли суттєвий внесок.

 

У грудні 1951 р. в лабораторії електросистем Енергетичного інституту (ЕНІН) АН СРСР під керівництвом члена-кореспондента АН СРСР І. С. Брука був випущений науково-технічний звіт "Автоматична цифрова обчислювальна машина (М-1)", затверджений 15 грудня 1951 р. директором ЕНІН АН СРСР академіком Р. М. Кржіжановським. Це був перший в СРСР науковий документ про створення вітчизняної ЕОМ.

 Читати повний текст -->>

 

 

 

Електронно обчислювальна машина М-2

В. В. Белинський і Ю.
А. Лавренюк біля пульта М-2.

М-2 була розроблена в Лабораторії електросистем Енергетичного інституту АН СРСР (з|із| 1957 р. - Лабораторія машин, що управляють, і систем АН СРСР, із 1958 р. - Інститут електронних машин, що управляють) під керівництвом члена-кореспондента АН СРСР І. С. Брука. У групу, що працювала над М-2, входили на різних етапах від 7 до 10 інженерів: М. А. Карцев, Т. М. Александріді, Ст.|ст| Ст.|ст| Белинський, А. Б. Залкинд, Ст.|ст| Д. Князевий, Ст.|ст| П. Кузнецова, Ю. А. Лавренюк, Л.С. Легезо, Р. І. Танетов, А. І. Щурів. Групою розробки М-2 керував М. А. Карцев.

 Читати повний текст -->>

 

 

 

 

Подальший розвиток обчислювальних машин


А подальший розвиток йшов стрімкими темпами.

1949

Створений Short Code - перша мова програмування.

1954
Компанія Texas Instruments початку промислове виробництво кремнієвих транзисторів.

1956
У Массачусетському технологічному інституті створено перший комп'ютер на транзисторної основі. IBM створила перший накопичувач інформації - прототип вінчестера - жорсткий диск КАМАСА 305.

1957
Групою Депона Бекуса створено мову програмування Fortran (FORmula TRANslation).

 Читати повний текст -->>

 

 

 

Глушков Віктор Михайлович
(вчений, кібернетик, математик)
(24.08.1923 - 30.01.1982)

Видатний учений двадцятого століття, автор фундаментальних праць у галузі кібернетики, математики і обчислювальної техніки, ініціатор і організатор реалізації крупних науково-дослідних програм створення проблемно-орієнтованих програмно-технічних комплексів для інформатизації, комп'ютеризації і автоматизації господарської і оборонної діяльності країни. Глава наукової школи кібернетики. Лауреат Ленінської і державних премій. Дійсний член АН СРСР, АН УРСР. Почесний член багатьох іноземних академій. Опублікував понад 500 наукових робіт, у тому числі 30 монографій.

 Читати повний текст -->>

 

 

 

Білл Гейт

Комп'ютерний магнат, засновник і власник корпорації Microsoft

(Уїльям Генрі Гейтс III) - багатюща людина в світі, комп'ютерний магнат, засновник і власник корпорації Microsoft. Свою першу комп'ютерну програму Біл Гейтс створив в 13 років.
 
Він любить машини, моторні човни і гру в покер. Він азартний в праці до маніакальності, і пристрасть до змагання захоплює його більше грошей.
Він ніколи не їв удома, тому що не хотів втрачати час на приготування їжі.
 
Біл Гейтс народився 28 жовтня 1955 року в Сієтлі, штат Вашингтон, США. Він був первістком і єдиним сином в сім'ї відомого юриста. Цей скромний, навіть соромливий і злегка нісенітна дитина мріяла стати професором математики і був зовсім не схожий на отця - високого красеня, успішного адвоката. Не дивлячись на унікальні здібності в математиці і логіці, Біл Гейтс не проявляв лідерських здібностей, властивих його батькам. Вони і припускати не могли, що їх синочок стане справжньою "акулою" світового бізнесу.

 Читати повний текст-->> 

 

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2019Сайт створено у системі uCoz