Мій сайт Четвер, 27.06.2019, 01:58
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 
ДЖОРДЖ БУЛЬ
 
2 листопада 1815, Линкольн, Великобританія -    8 грудня 1864, Баллинтемпль, Ірландія

Англійський математик і логік, один з основоположників математичної логіки. Розробив алгебру логіки (булеву алгебру) ("Дослідження законів мислення", 1854), основу функціонування цифрових комп'ютерів.

Джордж Буль народився в бідній робочій родині. Перші уроки математики одержав у батька й, хоча відвідував місцеву школу, у загальному його можна вважати самоучкою. В 12 років він уже знав латинь, потім опанував грецьким, французьким, німецьким і італійським мовами. В 16 років уже викладав у сільській школі, а в 20 відкрив власну школу в Линкольне. У рідкий годинник дозвілля зачитувався математичними журналами Механічного інституту, цікавився роботами математиків минулого - Ньютона, Лапласа, Лагранжа, проблемами сучасної алгебри.

Починаючи з 1839, Буль став посилати свої роботи в новий Кембриджський математичний журнал. Його перша робота " Дослідження з теорії аналітичних перетворень" стосувалася диференціальних рівнянь, алгебраїчних проблем лінійної трансформації й концепції інваріантності. У своєму дослідженні 1844, опублікованому в "Філософських працях Королівського суспільства", він торкнувся проблеми взаємодії алгебри й вирахування. У тому ж році молодий учений був нагороджений медаллю Королівського суспільства за внесок у математичний аналіз.

Незабаром після того, як Буль переконався, що його алгебра цілком застосовна до логіки, в 1847 він опублікував памфлет "Математичний аналіз логіки", у якім висловив ідею, що логіка більш близька до математики, чому до філософії. Ця робота була надзвичайно високо оцінена англійським математиком Августом Де Морганом. Завдяки цій роботі Буль в 1849 році одержав пост професора математики КуинзлКоледжу в графстві Корк, незважаючи на те що він навіть не мав університетської освіти.

В 1854 році він опублікував роботу "Дослідження законів мислення, що базуються на математичній логіці й теорії ймовірностей". Роботи 1847 і 1854 дали народження алгебрі логіки, або булевой алгебрі. Буль першим показав, що існує аналогія між алгебраїчними й логічними діями, тому що й ті, і інші припускають лише два варіанти відповідей - істина або неправда, нуль або одиниця. Він придумав систему позначень і правил, користуючись якими можна було закодувати будь-які висловлення, а потім маніпулювати ними як звичайними числами. Булева алгебра розташовувала трьома основними операціями - И, АБО, НЕ, які дозволяли робити додавання, вирахування, множення, розподіл і порівняння символів і чисел. Таким чином, Булю вдалося докладно описати двійкову систему числення. У своїй роботі "Закони мислення" (1854) Буль остаточно сформулював основи математичної логіки. Він також спробував сформулювати загальний метод імовірностей, за допомогою якого із заданої системи ймовірних подій можна було б визначити ймовірність наступного події, логічно пов'язаного з ними.

В 1857 році Буль був вибраний членом Королівського суспільства. Його роботи "Трактат про диференціальні рівняння" (1859) і "Трактат про обчислення граничних різниць" (1860) вплинули на розвиток математики. У них знайшли своє відбиття найбільш важливі відкриття Буля.

Ідеї Буля знайшли застосування в таких областях, про яких він не міг і мріяти - в, що використовують двійковий код цифрових комп'ютерах і в телефонному зв'язку.
 
 

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2019Сайт створено у системі uCoz